ISSN 2225-5060

English version

English version

Последние новости

Календарь

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
...

Наш баннер

Лабиринт.Журнал социально-гуманитарных исследований

« | Главная | »

Семінар Німецько-української комісії істориків для молодих науковців “Пам’ять про Другу світову війну в Україні та Німеччині” (Одеса, 27-31 жовтня 2016)

Німецько-українська комісія істориків (НУКІ) розпочала свою роботу у лютому 2015 року. Вона спрямовує свої зусилля на створення інституційного зв’язку між німецькою та українською історіографією та сприяє поширенню знань про німецьку та українську історію в обох країнах.

Друга світова війна – це період, який ще й досі має найсильніший вплив на історичну пам’ять європейських націй. Водночас негативною вихідною точкою глобальної моралі, яка розвивається, стала протягом минулих десятиліть пам’ять про Голокост. Тим більше, що пам’ять про Голокост знаходиться у дуже напруженому відношенні до національних історичних оповідей про цей час. Темою контроверсійних дискусій у європейському контексті у минулому десятилітті стало також питання, яким чином слід співвідносити Голокост, з одного боку, та радянські й комуністичні злочини, з іншого боку, як центральні елементи однієї з європейських культур пам’яті. Ці питання набули особливої актуальності в Україні не в останню чергу на тлі конфлікту, який триває з 2013/14 року. В колишньому Радянському Союзі політика героїзації Великої Вітчизняної війни займала центральне місце в формуванні радянського народу. В пострадянській Україні цей міт зазнав значної трансформації. Пам’ять про Другу світову війну набула помітної регіоналізації й почасти використовувалась/використовується у внутрішньополітичній боротьбі та відносинах із Росією та Польщею. В умовах проведення декомунізації пам’ять про Другу світову війну посідає чільне місце і зазнає подальшої політичної інструменталізації.

Німецько-українська комісія істориків запрошує аспірантів та студентів старших семестрів магістратури на семінар, темою якого є дослідження історії пам’яті про Другу світову війну в Україні та в Німеччині в європейському контексті.

Семінар проводиться у співпраці з Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова у місті Одеса. Тому у програмі семінару передбачено два основних пункти. По-перше, під час семінару українські і німецькі учасники представлятимуть власні дослідження та обговорюватимуть їх з іншими учасниками та експертами. Це можуть бути проекти дисертацій або магістерські роботи, в яких розглядаються різні аспекти історії Другої світової війни в Україні або Німеччині, пов’язані з історією пам’яті. По-друге, під час семінару передбачено відвідання місць пам’яті періоду Другої світової війни в Одесі, поглиблений аналіз різних проблем історії пам’яті та сучасної культури пам’яті на прикладі цих місць та дискусія на місцях з відповідальними особами.

Семінар відбудеться під керівництвом доктора історичних наук професора Поліни Барвінської (Одеський національний університет, Україна) та приват-доцента доктора Кая Штруве (Університет Галле, Німеччина). Загалом надається 12 місць для участі в семінарі. Група учасників має складатись якомога  рівної кількості представників з Німеччини та України. Захід буде проводитись німецькою та українською мовами з перекладом.

Витрати на проживання та харчування учасників несе організатор. Крім того, надається можливість отримати компенсацію дорожніх витрат у повному обсязі, за умови пред’явлення відповідних проїзних документів. За придбання проїзних квитків відповідальність несуть учасники семінару.

Зацікавлених осіб просимо надіслати електронною поштою заявку на участь разом з автобіографією, коротким мотиваційним листом та коротким описом наукового проекту (не більше 300 слів) у одному файлі в форматі PDF до 10 вересня 2016 року на адресу: kateryna.kudin@lrz.uni-muenchen.de

Для отримання додаткової інформації звертайтесь, будь ласка, до координаторки Німецько-української комісії істориків:

Катерина Кудін
Ludwig-Maximilians-Universität München
Historisches Seminar
Geschwister-Scholl-Platz 1
80539 München
kateryna.kudin@lrz.uni-muenchen.de Телефон: +49 (0) 89 / 2180 – 3056

Поделиться...


| Ваш отзыв »

Отзывы